Navigation Menu+

2000. gadu mode

Posted on Jun 22, 2015 by in Par visu |

Lai gan tas nemaz nebija tik sen, 2000. gadi jau ir aiz muguras un par stilu šajā laika posmā var runāt pagātnes formā. 2000. gadu mode bieži tiek uzskatīta par dažādu stilu miksli jeb apvienojumu, kur dažādas tendences sastāvēja no iepriekšējo desmitgažu globālā, etniskā stila. Tāpat ļoti populāri bija dažādiem mūzikas žanriem raksturīgie ģērbšanās stili. Hip-hopa stils bija viens no ilgstošākajiem un populārākajiem jauniešu vidū. Tam vēlāk sekoja indie izskats, kas bija aizsākums mūsdienās zināmajam hipsteru stilam.

25 gadus veci cilvēki un vecāki lielākoties nēsāja ļoti ikdienišķu apģērbu un šī tendence bija populāra visu šo laika posmu. Modi ietekmēja arī globalizācija – Eiropas, Amerikas un Austrālijas modē ienāca Tuvo austrumu un Āzijas modes elementi. Tieši tāpat populāri kļuva videi draudzīgi un ētiski apģērbi kā otrreizēji pārstrādāti audumi un mākslīgie kažoki.

2000. gadi tiešām bija liels mikslis, jo šajā laikā posmā varēja redzēt gandrīz visu. Visvairāk modei protams sekoja jaunieši. Ietekmējoties no populāriem mūziķiem vai citām slavenībām, jaunatne ģērbās visdažādākajos stilos. 2000. gadu sākumā valdīja hip-hop stila mode. Priekšroka tika dota vairākus izmērus lielākam, platam apģērbam, beisbola cepurēm un zelta aksesuāriem. Kamēr ASV pārsvarā bija hip-hop modes vilnis, Lielbritānijā modi diktēja tādas subkultūras kā čavi un skeiteri. Čavu mode bija nedaudz līdzīga vecākai hip-hop modei, bet tā bija nedaudz pārspīlēta. Čavi lielākoties valkāja garos sporta treniņtērpus, beisbola cepures, baltas kedas un frizūras sakārtoja ”ezītī”. Čavi arī mēdza noformēt grupējumus, kas vardarbīgi izrēķinājās savā starpā. Savukārt skeiteri likumsakarīgi lielākoties nodarbojās ar skrituļdēļa braukšanu un viņu stils bija diezgan vienkāršs, bet tajā pašā laikā sastāvēja no dažādiem elementiem.

Vēlākos gados uz īsu brīdi modē nāca emo, gotu, metālistu, rockabilly, indie un nenoteiktais, nedefinētais stils, kura nosaukums angliski ir Scene Kids. 2008. un 2009. gadā mode jau vairāk līdzinājās tam, ko mēs varam redzēt mūsdienās. Pagājušajā desmitgadē modi pārsvarā mainīja tikai jaunieši. Globalizācijas un tehnoloģiju attīstības ietekmē šie stili mainījās daudz ātrāk kā pagātnē. Tieši tāpēc 2000. gadu modē var sastapt tik daudz no visa kā, bet iespējams ir tas, kas šim laikam piešķir savu būtību un iemeslu to atcerēties.