Navigation Menu+

Jaunākās modes tendences?

Posted on Jul 22, 2015 by in Par visu |

Katru gadu iespējams vērot dažādas izmaiņas, kas skar modes pasauli. Tomēr ne vienmēr izmaiņas nozīmē pilnīgu jaunu un vēl nekad nebijušu apģērbu vai aksesuāru ieviešanos garderobē. Bieži vien modē atgriežas jau bijušas un aizmirstas vērtības un stili. Šis ir gads, kad modes pasauli atkal iekaro 70. gadu šiks, atgriežas bohēma un nedaudz nevīžīgs izskats jaunās un mūsdienīgās vēsmās.

Kā jau katru gadu modē izceļas kāds no krāsu toņiem, kas dominē. Lai gan joprojām ikvienā garderobē nepieciešamas gan dažādas spilgtas krāsas, gan arī pasteļtoņi, tomēr par gada krāsu atzīts tumši sarkanais tonis. Taču aktualitāti saglabā arī melnbalto krāsu kombinācija, kas kļuvusi jau par klasisku vērtību ikviena garderobē, taču gada siltajos mēnešos īpaši moderni būs tikai baltās krāsas salikumi. Tāpat joprojām moderna ir zelta krāsa. Pavasarī noteikti nepieciešams valkāt piesātinātus toņus no plašas krāsu gammas, piemēram, dzeltenā krāsa, sākot no vēsi dzeltenās līdz pat spilgtiem un saulaini siltiem toņiem. Tas pats attiecas arī uz oranžo, koraļļsārto un bordo. Dominēs arī brūnie un zilie toņi, īpaši tiek akcentēts akvamarīna zilais tonis. Jebkurā gadījumā ikviens spēs atrast tādu krāsu, kas gan pašam patīk, gan arī lieliski piestāv, jo 2015. gads izceļas ar krāsu dažādību un raibumu. Joprojām aktualitāšu augšgalā būs rūtis – lielas, mazas, asimetriskas un simetriskas. Tāpat moderns būs militārais stils, kas savu aktuālo tendenci saglabā jau vairākas sezonas. Turklāt nav jābaidās to kombinēt ar klasiskām blūzēm, romantiskām kleitām un augstpapēžu kurpēm. Joprojām no modes nav pazudusi arī ziedu apdruka, kas īpaši aktuāla ir tieši pavasara un vasaras mēnešos. Lieli, krāšņi, spilgti un daudzveidīgi ziedu ornamenti rotā kā kleitas, blūzes, svārkus un bikses, tā arī dažādus aksesuārus, piemēram, jostas, somas, auskarus un gredzenus.

Atceroties 70. gadus, modes mākslinieki uzsver arī dažādus tam laikam raksturīgus audumus un elementus. Līdz ar to modē atgriežas zamšāda un tvīds. Šie materiāli tiek bagātīgi izmantoti dažādos apģērba gabalos, piemēram, kostīmos, biksēs un kleitās. Popularitāti atgūst arī dažādi adījumi un tamborējumi. Taču par šī gada modernāko audumu var uzskatīt džinsu. Turklāt tas neattiecas tikai uz biksēm. Moderns būs ikviens džinsa auduma apģērba gabals – vestes, jakas, mēteļi, arī aksesuāri. Taču, ja ir vēlme atbilst jaunākajām modes tendencēm, tad nepietiks vien ar tradicionālo zilo džinsa bikšu nēsāšanu. Moderns džinsa apģērbs būs gan batikots, gan apgleznots, gan izrotāts ar visdažādākajiem dekoriem, gan ar diluma efektu, gan caurumiem, gan balinājumiem. Respektīvi, jo vairāk džinsa apģērbs atšķirsies no klasiskā modeļa, jo modernāks tas būs. Turklāt modē atgriežas džinsa bikses ar paplašinātiem galiem, nomainot jau ierastos šauros džinsa bikšu galus. Arī garuma ziņā šogad ir izmaiņas – kā viena no galvenajām tendencēm attiecībā uz biksēm būs platas un pusgaras bikses. Aktualitāšu sarakstā ir arī bārkstis – gan pie jakām, mēteļiem, biksēm, zābakiem, gan arī dažādiem aksesuāriem, piemēram, somām.

Modē atgriežas ne tikai 70. gadu tendences, bet arī 90. gados tik populārais atkailinātais plecs kā topiem, tā arī kleitām. No apģērba gabaliem šogad populāri būs polo krekli, turklāt tieši sieviešu garderobē. Tāpat šī gada aktuālā tendence ir vidukļa šaurākas vietas izcelšana ar jostas palīdzību, kas izskatīsies ne tikai moderni, bet arī vizuāli padarīs ķermeni slaidāku.

Tomēr kas inovatīvs ir ienācis arī modes pasaulē. Pirmkārt, šogad populāras būs kreklkleitas, kas ir universāls apģērba gabals, kuru būtu nepieciešams iegādāties ikvienai sievietei. Turklāt atkarībā no kombinācijas ar apaviem un aksesuāriem iespējams kreklkleitu valkāt gan ikdienā, gan greznākos notikumos. Kā jauninājums vairāku modes dizaineru kolekcijās ir arī svārku valkāšana virs kleitām. Turklāt, jo vairāk būs iespējams redzēt kleitas vai garā krekla apakšmalu, jo aktuālāk un modernāk tas būs.

Arī vīriešiem ir šogad ir savas modes tendences. Kā galvenā tendence vīriešu dzimuma pārstāvjiem ir nedaudz slinks, pat nevīžīgs izskats. Apģērbam noteikti jāizskatās un arī jābūt ērtam, kā arī nedaudz platākam nekā ierasts iepriekšējos gados. Krāsu un ornamentu ziņā vīriešu modes tendences praktiski neatšķiras no sieviešu modes, vienīgi kā pamattoņi tiek izmantota melnā un pelēkā krāsa. Taču, lai akcentētu savu apģērbu, noteikti nav jābaidās no košiem un spilgtiem krāsu ornamentiem – arī ziedu motīviem. Moderni ir gari džemperi un krekli, kas pat garuma ziņā var atgādināt kleitu. Kombinācijā iespējams izmantot īsas žaketes vai jakas.