Navigation Menu+

Mūsdienu jauniešu mode

Posted on Feb 24, 2015 by in Par visu |

Jaunību var nosaukt par cerību un mūžīgas sapņošanas laiku, neordināras rīcības un spilgtu iespaidu laiku. Jauniešiem ir ļoti svarīgi atbilst savu elku izskatam vai kādas subkultūras ideāliem, tajā pašā laikā, viņiem gribas izcelties pūļa vidū un būt individualitātei.

Jaunieši un pusaudži savā vecumā nododas aktīvai sevis meklēšanai, tāpēc viņi grib visu un uzreiz, bieži maina savus ideālus.

Daudzi patvērumu atrod dažādu subkultūru vidū, piemēram: rokeru, gotu,emo u.t. Tas manāmi iespaido viņu pasaules uztveri un atstāj iespaidu uz viņu ģērbšanos stilu un uzvedību. Konkrēts ģērbšanās stils ir aptuveni 40 % jauniešu, bet pārējie 60 % jauniešu apgalvo, ka viņu ģērbšanās stils ir ļoti mainīgs. Bieži vien puiši ir tie, kuri seko, kādam konkrētam stilam, bet meiteņu ģērbšanās stils bieži vien ir atkarīgs no garastāvokļa.

Ir arī tādi, kuri izvēlas mierīgāku nodarbošanos: fotografēšanu, roku darbu, video spēles, fitnesu, jogu, pilates. Tas viss ir ļoti populārs jauniešu vidū.

Pateikt, kas jauniešiem tagad ir modē, ļoti grūti. Mūsdienās mode ir kļuvusi ļoti demokrātiska. Eksistē daudz dažādu novirzienu: klasiskais stils, sporta stils, vintāža, ielu stils, Casual u. t. t. katrs izvēlas to, kas viņam patīk un ir pa kabatai. Tagad mierīgi līdzās pastāv visdažādākie ģērbšanās stili. Bet lielu lomu jauniešu modē ir ieņēmusi individualitāte. Jaunieši un jaunietes nebaidās eksperimentēt, meklēt savu personisko un neatkārtojamo stilu.

Modernie veikali, milzīgie modes centri, piedāvā lielu daudzumu modernu apģērbu. Liekas, nav nekā vienkāršāka, kā aiziet uz veikalu, nopirkt apģērbu un apģērbties. Bet ļoti daudzi jaunieši apjūk tādā lielā izvēlē. Ja jums, kāds no jauniešiem lūdz palīdzu, neatsakiet, palīdziet.

Moderns apģērbs.

Runājot par jauniešu modes tendencēm nedrīkstam aizmirst arī par jauniešu modi. Lielākajā vairumā gadījumu jauniešiem nav iespējas tērēt lielas naudas summas apģērbiem, apaviem un aksesuāriem, tāpēc bieži vien tas viss pirkts masveida pārdošanas veikalos.

Jaunieši priekšroku dod ērtiem apaviem, tāpēc meitenes bieži vien izvēlas baletveida kurpītes nevis kurpes uz augstiem papēžiem. Uggi, kedas, krosenes – droši var saukt par unisex apaviem, kura ir garderobē pārsvarā visiem pasaules jauniešiem un pusaudžiem.

Aukstā laikā jaunieši nēsā garus džemperus un džinsus. Šajā sezonā ir aktuālas vestes, rupjā adījuma džemperi un košs apģērbs ar multfilmu varoņu attēliem un stilīgiem uzrakstiem. Jaunietes dod priekšroku biksēm ar sašaurinātiem galiem un pazeminātu jostas vietu. Jauniešu vidū iecienītas ir nošļukušas bikses, no kurām var redzēt atpazīstamu brendu apakšveļas maliņu.

Aktuālas ir dūnu virsjakas ar kažokādas apdari, īsas jakas. Jaunietes, kuras grib izcelties pūļa vidū izvēlas 50. – 60. gadu mēteļus trapeces, trenčus, mēteļus ar saīsinātām piedurknem. Arvien retāk uz ielas var satikt jauniešus kažokos. Kažokādas izpilda aksesuāru vai dekora lomu.

Eksperimentējiet ar apģērbu un dažādiem ģērbšanās stiliem, bet pats galvenais, saglabājiet sev raksturīgo un pieņemamo ģērbšanās stilu, saglabājiet individualitāti!